Що купити в Карпатах апартаменти чи квартиру ?


З 2018 року в Закарпатській ,  Львівській , Івано-франківській областях  почав  з’являтися новий тип   чи  то підтип нерухомості який до того був притаманний країнам з розвиненою туристичною інфраструктурою таким  як Туреччина, Греція, Іспанія. Спробуємо трохи розібрати  в чому різниця між апартаментами та квартирою .

Що таке квартира і для чого її купляють розуміють практично всі , кватира  це об’єкт жилавої нерухомості призначений для постійного проживання людей, квартирні  будинки  будуються з дотриманням суворих норм передбачених ДБНами в яких враховано потреби людей при постійному проживанні .

Апартаменти відповідно до діючого в Україні законодавства  це комерційний  вид нерухомості  призначений для тимчасового проживання людей,   фактично    це частина готельного комплексу тобто номер в готельному комплексі. Чому  будують апартготелі а  не  житлові комплекси, причин є декілька,  одна з основних це відсутність актуальних містобудівних документацій генпланів населених пунктів і застарілість документації щодо становлення меж населених пунктів ,  в  частині випадків забудовник   хоче побудувати  багатоквартирний комплекс але  не може через те що підходящі земельні ділянки знаходяться  за межами населених пунктів, а  відповідно до земельного кодексу  за межами населених пунктів  не може бути земельних ділянок громадської житлової забудови, лише  землі рекреаційного призначення на яких і можна будувати апартготелі, друга причина  менш суворі норми при будівництві споруд призначених для тимчасового проживання людей, при будівництві  апартготелів у забудовників менші вимоги до будівництва ніж при квартирній  забудові, наприклад  дотримання інсоляції (потрапляння природнього та сонячного освітлення приміщення) щільності забудови (квартирна забудова має бути більш просторою), площі квартир (при квартирній  забудові є відповідні ДБН площі кімнат,  висоти стелі). Вирішивши купити апартаменти ви маєте знати про мінуси та  плюси  такого типу нерухомості.

До мінусів  можна віднести утримання такої нерухомості:

податки на нерухомість сплачуються по комерційній  ставці  

оплата комунальних  по тарифу  для підприємців

неможливо прописатися

неможливо оформити субсидію

можливо підпаде під податок на розкіш

Які переваги ви отримуєте якщо купите  апартаменти:

місце  розташування ( у більшості випадків поруч добре розвинена туристична інфраструктура)

на  території апартготелю може бути безкоштовне для власників  використання басейну та інших послуг

апартаменти можуть приносити Вам пасивний  дохід від здачі в оренду, в більшості випадків  в апартготелях є керуюча  компанія яка буде здавати ваше  житло.

Що ж купити апартаменти чи квартиру, все залежить  від того яка мета покупки і що ви хочете отримати, якщо вам потрібно елітне статусне житло для тимчасового проживання і  отримання пасивного доходу то Вам треба купувати апартаменти, якщо ви хочете купити квартиру для постійного проживання з розвиненою соціальною інфраструктурою(дитячі садки, школи, аптеки, лікарні) то вам потрібно купувати квартиру.

Для  додаткових консультацій звертайтесь +  38 095 25 12345 Іван Чийпеш

Коментарі

Список коментарів порожній


Залиште свій коментар
 
^ Наверх