Алгоритм безоплатного отримання земельної ділянки у власність

Конституцією України а саме статтями 12, 14 та земельним кодексом України  статтями  78, 81, 116, 118, 121 встановлено, що  кожен  громадянин України має право на безкоштовне1 одноразове2  одержання у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності 1(безкоштовне це означає що ділянку Вам надає держава безкоштовно ви платите лише за документацію яку необхідно оформити для посвідчення права власності на з.д.)

2(одноразове означає по кожному цільовому призначенню згідно ст. 121 ЗКУ :

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

А тепер покрокова інструкція :

Здати заяву до органу місцевого самоврядування (міська, сільська рада, районна адміністрація управління Держгеокадастру). В заяві потрібно вказати цільове призначення одне з вище наведених а, б, в, г, ґ, д. Площу земельної ділянки відповідно до цільового призначення  а, б, в, г, ґ, д. До заяви потрібно додати схему з місцем розташування земельної ділянки краще за все її взяти з кадастрової карти України виділили ділянку натиснули кнопку на клавіатурі ptr sc відкрили WORD натиснули кнопку на клавіатурі CTRL+V і друкуємо. Після цього протягом місяця Вам мають надати рішення надання або не можливість виділити в даному місці земельну ділянку і запропонувати ділянку де її можливо виділити.

З рішенням Ви звертаєтесь до землевпорядної організації яка виготовить Вам спочатку кадастрову справу  ціна від 1000 до 2000 гривень з цією справою ви йдете погодити меже земельної ділянки до сусідів та в орган місцевого самоврядування.

Після погодження Ви повертаєтесь до землевпорядної  організації і вони формують проект відведення земельної ділянки у власність погоджують його в Держгеокадастрі  за потреби якщо ділянка для будівництва у секторі містобудування та архітектури.

Після погодження проекту відведення ви його забираєте і подаєте в орган місцевого самоврядування на затвердження знову чекаєте до 30 днів і отримуєте затверджений проект. Разом із проектом маєте отримати два рішення про затвердження один відасте в Держгеокадастр інший державному реєстратору.

Відносите проект до тієї самої землевпорядної організації вони готують обмінний файл вносять відомості про земельну ділянку власника підставу виділення в електронний файл здають його  реєстраторам Держгеоагенства через 10 днів ви отримуєте витяг з державного кадастру.

З витягом з кадастру рішенням про затвердження, копією паспорту та ід. Коду. Йдете до Державного реєстратора і все відаєте йому і через 10 днів отримуєте довгоочікуваний документ що посвідчує Ваше право на земельну ділянку


Список коментарів порожній