Як на Закарпаття вплине зняття мораторію на продаж та зміну цільового призначення ПАЇВ.

Як  на Закарпаття вплине зняття мораторію на продаж та зміну цільового призначення ПАЇВ.

Як  на Закарпаття вплине зняття мораторію на продаж та зміну цільового призначення ПАЇВ.

Майже всі  вже  знають що з 1-го., липня 2021 року буде  знято заборону на купівлю-продаж земельних ділянок товарного сільськогосподарського виробництва (далі ТСВ) ПАЇВ. Багато експертів ринку нерухомості  не прогнозують стрімкого зростання вартості ПАЇВ і вважають що зняття мораторії на продаж ділянок ТСВ не сильно вплине на вартість землі в Україні, я з цим частково не погоджуюся, моя думка така,  вартість паїв як і земельних ділянок  на продаж яких не було мораторію, тобто ділянок житлової та громадської забудови,  буде залежати від загальних факторів які впливають на вартість таких ділянок, чому так скажете ви, якщо ТСВ це землі сільськогосподарського призначення,  хочу вам нагадати що з липня буде  знято не  лише мораторій  на продаж ПАЇВ а й мораторій на зміну цільового призначення цих земельних ділянок,  а це означає що вклавши приблизно 3-5 тисяч доларів США  ви будите продавати  вже земельну ділянку площею 1 гектар не сільськогосподарського призначення,  а  наприклад ділянку для будівництва АЗС чи супермаркету на околиці міста. З цього випливає що ринкова  вартість земельних ділянок ПАЇІВ у деяких випадках буде прирівнюватися до вартості ділянок для здійснення комерційної діяльності.  В яких випадках спитаєте ВИ, ось тут повертаємося  до факторів які впливають на вартість земельних ділянок, основним фактором є місце розташування,  яке  для кожного виду діяльності є індивідуальним, наприклад купити  ділянку для будівництва АЗС буде вигідно на швидкісній автомобільній дорозі з великими трафіком автомобілів а купити ділянку для супермаркету буде  рентабельно  в передмісті населеного пункту з населенням від 50 тис. осіб біля жвавої дорожньої артерії , також важливими факторами які впливають на вартість земельних ділянок є інженерні комунікації але їх можна підвести тож головними чинником  при ціноутворенні при купівлі продажу ділянок ПАЇВ буде їх місце розтушування. Вище наведені  фактори вплинуть також на добробут громадян в яких можуть з’явитися кошти з продажу ПАЇВ для започаткування власної справи.

Повернуся до основної тема статті  «Закарпаття в умовах відкритого ринку землі» спробую змоделювати як вплине на Закарпаття  зняття мораторію на продаж та  ПАЇВ та зміну їх цільового призначення. Щоб це  змоделювати потрібно трохи розібратися в межах та територіальному устрої населених пунктів Закарпаття. Закарпатська область   на 60% вкрита горами та лісами, більшість населених пунктів а особливо міст  затиснуті межами які були встановлені в 60-70 роках минулого століття,  між горами,  лісами, річками  та землями колишніх колгоспів тобто ПАЯМИ,  як відомо в колгоспи при колективізації забирали найбільш придатні  для сільського господарства землі які  на той час не були забудовані.

Почну з впливу відкритого ринку  землі ТСВ- зняття мораторію на продаж та зміну призначення  землі  на туристичну галузь Закарпаття,  я   вважаю що при правильному  комплексному підході розвитку  туризму в Закарпатті, зняття мораторію надасть додаткові можливості для розвитку цієї галузі, чому так,  тому що для розбудови курортів та їх інфраструктури будуть вивільнені нові території які з ними межують на ринку нерухомості  з’являться нові пропозиції з продажу ділянок.

Наступною позитивний вплив отримає промисловість, як відомо в Закарпатті особливо в гірських районах земельні ПАЇ  знаходяться вздовж автомагістралей,  також відомо що, земельні ділянки в цих  районах мають досить невелику врожайність тому в сучасних умовах індустріалізації їх буде краще використовувати для розбудови індустріальних парків   нешкідливого виробництва, територіальні громади отримають при комплексному плануванні власних території зможуть запроектувати промислові що дасть змогу власникам ПАЇВ змінювати призначення ділянок і вигідно продати свої ділянки.

         Наступними позитивний вплив відчують міста такі як Ужгород, Мукачево, Хуст які стрімко розвиваються в різних галузях економіки, відомо що  більшість виробничих потужностей цих міст у 80 роках минулого століття було розташовано у передмістях,  але зараз колишні передмістя мовою експертів оцінювачів нерухомого  майна як мінімум стали  серединною  зоною,  яка в європейських країнах використовується для багатоквартирної та офісної забудови, зняття мораторію дасть можливість перенести виробничі потужності існуючих підприємств  на околиці, а на місті промислових зон розбудовувати житлові та офісні квартали та соціальну інфраструктуру.

Висновок: щодо вартості земельних ділянок ПАЇВ  Закарпатті ,  то їх вартість в окремих випадках буде на рівні із землями житлової та громадської забудови за  рахунок їх вигідного розташування, другою стороною збільшення кількості земельних ділянок придатних для різного типу забудови може відсотків на 10 . все залежить від місця розташування. Щодо зисків як Закарпаття отримає це  нові території для  розбудови промисловості, туризму та соціальної інфраструктури,  місцеві громади отримують податки від продажу нерухомості, закарпатці отримають додатковий  дохід від продажу ділянок.

Запрошую до співпраці з продажу нерухомості. 095 25 12345

 

автор І. Чийпеш


Список коментарів порожній